niedziela, 1 maja 2016

Grillujemy na dniach otwartych

27 kwietnia tradycyjnie po egzaminach gimnazjalnych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 odbyły się dni otwarte. Gimnazjaliści powiatu krasnostawskiego przybyli bardzo licznie.
Spotkanie miało na celu zapoznanie uczniów gimnazjów z ofertą edukacyjną, nowoczesną bazą techniczno-dydaktyczną oraz innymi walorami naszej szkoły. Podczas zwiedzania można było obejrzeć wyposażenie naszych pracowni, zobaczyć jak funkcjonują warsztaty szkolne itp. Była to doskonała okazja do rozmowy z dyrekcją jak również nauczycielami zwłaszcza kształcenia zawodowego. Każdy z gimnazjalistów mógł porozmawiać i rozwiać swoje wątpliwości co do wyboru kierunku kształcenia. 
„Kulinarni Zetki” oczywiście brali czynny udział w „Dniach otwartych”. Na początku zaprosili swoich młodszych kolegów na słodki poczęstunek do pracowni gastronomicznej, gdzie można było spokojnie porozmawiać i zadać nauczycielom i uczniom nurtujące pytania. Można było również zobaczyć w jaki sposób powstaje blog kulinarny prowadzony przez nauczycieli i uczniów klas gastronomicznych. Tam też przeprowadzono mały quiz na temat wiedzy gastronomicznej dla gimnazjalistów. Zwycięzca otrzymywał drobny upominek. Następnie zaprosili gimnazjalistów i ich opiekunów na pyszne kiełbaski z grilla, co wzbudziło duże zainteresowanie, nawet wśród uczniów naszej szkoły. 
I jeszcze jedna ciekawostka nasza Malwina tylko na chwilę odeszła od grilla i zdobyła I miejsce w VIII Mistrzostwach szkół powiatu krasnostawskiego w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii dziewcząt- gratulujemy. 
Serdecznie dziękujemy RSP Zagroda za wyroby wędliniarskie, oraz ekipie Kulinarnych w składzie: Natalia Basa, Malwina Stasiuk, Agnieszka Kamińska, Jakub Kalman, Monika Matycz, Aleksandra Krupa, Weronika Czyżycka, Sylwia Chwała, Małgorzata Warchulska oraz oczywiście naszym sorkom. 
Przypominamy iż „Kulinarni” to uczniowie 3 letniej Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie Kucharz i uczniowie Technikum 4 letniego w zawodzie Technik żywienia i usług gastronomicznych.
Wybierając naszą szkołę, w przyszłości będziesz konkurencyjny na rynku pracy.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz