wtorek, 9 lutego 2016

Lekcja kulinarna Pani Elżbiety Wójcik

28 stycznia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstawie odbyły się pokazy gastronomiczne w ramach programu „Spacer po zawodach”. 


Gościliśmy w naszych skromnych progach panią Elżbietę Wójcik, właścicielkę restauracji „Koncertowa” w Lublinie. Doskonałego kucharza, a przy tym wielbicielkę i badaczkę kuchni regionalnej zwłaszcza tradycyjnej kuchni lubelskiej.
Pani Ela jest inspiracją i dobrym duchem „Kulinarnych”, to dzięki niej w 2014 mogliśmy brać udział w XIV edycji konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” w Muzeum Wsi Lubelskiej i zając tam zaszczytne II miejsce.

Tym razem uczniowie klas gastronomicznych mogli obserwować panią Elę w akcji, podczas sporządzania wyśmienitych potraw. Nasz gość na wstępie przypomniał podstawowe zasady bhp w gastronomii, a potem opowiadając o sztuce i tajnikach kulinarnych przygotował pyszne mini kanapeczki, jaja faszerowane, roladki z szynki oraz faszerowane pieczarki. Pani Ela wybrała wśród naszych uczniów dwie asystentki Agatę i Monikę być może to jakiś znak dla dziewczynek na przyszłość. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz