czwartek, 15 grudnia 2016

Uśmiech nic nie kosztuje

„Uśmiech to taka krzywa, 
która wszystko prostuje”


Fundacja „Dr Clown” powstała w 1999 roku. Celem fundacji jest wywoływanie uśmiechu na twarzach chorych i samotnych, a misją przekonanie, że smutek można leczyć. Program terapii śmiechem i zabawą wolontariusze fundacji realizują w szpitalach oraz placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych.
Do takich działań juz niejednokrotnie włączali się „Kulinarni”, bo lubimy się śmiać i pomagać. 10 grudnia 2016 roku Fundacja „Dr Clown” wraz z Kulinarnymi zorganizowała przedświąteczne spotkanie połączone z malowaniem i dekorowaniem przygotowanych przez nas pierniczków. Wspieraliśmy dzieciaki z Placówki Opiekuńczo Wychowawczej przy ulicy Zamkowej, dzieciaki z Zespołu Szkół nr 1, oraz oczywiście wolontariuszy i przyjaciół Fundacji. Całemu przedsięwzięciu towarzyszyła TVP Lublin i redaktor Anna Dąbrowska , która zajmuje się sprawami społecznymi i realizuje reportaże na ten temat. 
Wspólnie dekorowaliśmy pierniczki, śpiewaliśmy kolędy, tutaj wspierała wszystkich niezastąpiona Jadwiga Litkowska ze swoją grupą, był nawet Mikołaj z prezentami. Na zakończenie w wesołej i rodzinnej atmosferze zjedliśmy wspólnie świąteczny posiłek przygotowany przez „Kulinarnych”. Aż żal było się rozstawać. 
„Kulinarni” serdecznie dziękują Agnieszce i Jarosławowi Sędłak za możliwość współpracy oraz pani dyrektor Bożenie Dąbrowskiej i wychowawcom z Placówki Opiekuńczo Wychowawczej i nie mówimy dość. 
Tym razem „Kulinarnych” reprezentowali : Jakub Kalman, Aleksandra Furgała, Patrycja Kapeluszna, Monika Matycz i sorki Agnieszka Pawlas i Katarzyna Oleszczuk.
Reportaż z naszego spotkania i działalności Fundacji „Dr Clown” Region Lubelszczyzna będzie można obejrzeć 30 grudnia w TVP Lublin o godzinie 17.30 do czego oczywiście zachęcamy.
PS. Miał nam towarzyszyć Włodzimierz Matuszak (aktor z serialu „Plebania” i przyjaciel Fundacji) jednak z powodów rodzinnych nie mógł przyjechać, może następnym razem. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz